Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Zájezdy Slovensko

Zkušenosti z pobytu v hotelu Termál a co z toho vzešlo...

     Přečtete-li si v nabídkovém letáku, že v čtyřhvězdičkovém hotelu Termal můžete prožít čtyři noci za 139 Euro, doporučuji, nemávněte rukou a hledejte kasičku, do které si budete střádat peníze. Máte příležitost si užít v luxusním prostředí  hotelu a okolní přírody dny, ve kterých jste skutečně středem péče.

    Snídaně a večeře jsou připravovány podle zásad zdravé výživy. Máte k dispozici všemožná bio zrníčka, med, máslo a marmelády, saláty i maso v množství, které si naberete. Nemusíte si přivézt žádné zásoby / buďto se zkazí, nebo je povezete zpět/. Od rána do večera můžete být třeba jen v bílém županu a rozhodovat se, jak dlouho chcete být v termální vodě teplé 36 stupňů, která léčí pohybové a svalové nemoci, duševní vyčerpanost a stavy po mrtvici, ženské choroby atd. Lázeňský personál vám ochotně dá čisté ručníky a ihned jde zapnout třeba infrasaunu nebo co si budete přát. Jste středem nevtíravé pozornosti.

     Prožít však celý den v hotelu by byla škoda. Okolí je okouzlující nejen nedotčeností civilizací. Ta tam byla dříve nejen na povrchu, ale i uvnitř těch špičatých kopců, ze kterých se těžilo stříbro a jiné cenné nerosty. V blízkosti je kouzelné staré báňské město Báňská Šťiavnica s malebnou kalvárií, dvěma zámky, starým a novým, které sloužily k úkrytu před Turky a nahlédnout do otevřených chodeb, dvorů  a zákoutí je inspirační. A vezmete-li si hůlky  k  chůzi, nebo Vás někdo vyzve na sportovní  hry, nenechte se prosit. Zapomenuté dítě v nás se hodně rychle zase probudí.

     Pravidelně den zahájený společnou  rozcvičkou byl odpich a když nám Bláža Bajgerová nabídla, že nás naučí taneční kroky, nápad na založení tanečního kroužku byl na světě. Od podzimu začínáme, pravděpodobně ve čtvrtek odpoledne, nebo v pátek dopoledně, podle zájmu. Detaily najdete na našich stránkách. Moc se těším, jak to všem bude slušet. (Míla)

 

 

 

Příspěvky

Slovensko podzim 2016

3. 12. 2016