Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Pořádání cyklovýletů

POZVÁNKA NA DALŠÍ CYKLOVÝLET SE SENIOR FITNES

 

Termín: 12. 10. 2017

Sraz: železniční stanice Praha - Horní Počernice

Čas: 9.00 hod.

Vlak zvaný Elefant jede z Masarykova nádraží každou půl hodinu. Kdo chce být na místě srazu včas, odjede v 8:21 hod., kdo rád druhé natahuje, vystačí si s odjezdem v 8:51 - v Horních Poč. bude sedm minut po deváté - pochopitelně na něj počkáme.

Tentokrát pojedeme směrem na východ - Zeleneč, Toušeň, Brandýs n. Labem, Kostelec n. Labem - vesměs po klidných asfaltových cyklostezkách.

Z Kostelce si zajedeme do Čakoviček, abychom poznali vynikající kuchyň zdejší proslavené restaurace Na Pekárně. Po dobré baště se vrátíme po stejné trase, možná po opačné straně řeky.

Návrat do 16 hod. Z Horních Počernice to do centra jede opět každou půlhodinu. 

Ivan Liška, tel.: 602 236 259, iliska.fox@email.cz

 

screenshot.12.jpg

 

Pozvánka na první podzimní cyklovýlet

Dovolujeme si Vás po prázdninách pozvat na první podzimní cyklovýlet.

Tentokrát pojedeme na jihovýchod - to proto, že jsme tam ještě moc nebyli, ale také proto, že když bude foukat vítr, tak především od severozápadu. Pojedeme směrem na Průhonice, Čestlice, Nupaky, Kuří, Říčany, Tehov, Klokočná, Mnichovice, Hrusice, Senohraby, příp. ještě dále podél Mnichovky a pak někam k Čerčanům na vlak zpátky. 

Termín: 26. 9. 2017

Sraz: 9. 00 hod. na konečné Metra C, stanice Háje

Předpokládaná kilometráž: cca 45 km

Předpokládaný návrat: do 16.00 hod.

Ivan Liška - tel.: 602 236 259, iliska.fox@email.cz

 

screenshot.12.jpg

 

POZVÁNKA NA PÁTÝ CYKLOVÝLET SE SENIOR FITNES
Tentokrát pojedeme do Stránčic - poté na Velké Popovice, Štiřín, Kamenice a podíl potoka až k Sázavě a podle ní dolů, třeba až do Davle.
Vyrážíme ve čtvrtek 29. června 2017.

Očekávaný návrat kolem 16.00 hod.
Kilometráž - cca 60 km
Z Davle zpět zřejmě pojedeme vlakem, neboť na této trase není cyklostezka a museli bychom jet po frekventované silnici ke Zbraslavi.

Sraz v 8.30 hod. na Hlavním nádraží - hned za vchodem do haly od parku z Opletalovy ulice.
Ivan Liška - tel.: 602 236 259, e-mail: iliska.fox@email.cz

 

screenshot.12.jpg

 

POZVÁNKA NA ČTVRTÝ CYKLOVÝLET SE SENIORFITNES


Tentokrát se vrátíme k naší staré dobré Vltavě, ale pojedeme po proudu směrem na Kralupy.
 
Vyrážíme v úterý 13. června 2017.
 
Sraz na stanici metra trasy C - Nádraží Holešovice v 8.30 hod.
 
Pojedeme přes most směrem na Tróju, kdyby zde chtěl někdo přistoupit, tak budeme u vodáckého kanálu kolem deváté hodiny, zde počkáme na další přistoupivší.
Když nám bude počasí přát, můžeme se dostat až do Mělníka.
 
Očekáváný návrat kolem 17.00 hodiny.
Kilometráž 70 - 75 km.

Ivan Liška - tel.: 602 236 259, e-mail: iliska.fox@email.cz

 

screenshot.12.jpg

 

POZVÁNKA NA TŘETÍ CYKLOVÝLET SE SENIOR FITNES

  

Letošní v pořadí již třetí cyklovýlet se Senior fitnes nás zavede tentokrát na východ od Prahy. Po předchozím kontaktu s Vltavou a Berounkou navedeme naše stopy - kam jinam než k Labi. A k tomu přidáme trochu Cidliny.

Vyrazíme ve středu 31. 5. 2017

Sraz bude v 9 hodin na konečné stanici Metra B na Černém Mostě.

Až se spočítáme a poučíme, odjedeme přes Horní Počernice po cyklostezkách kolem Zelenče až k Labi - do Lázní Toušeň. Pak proti proudu lízneme Čelákovice, pak Přerov nad Labem, potom přes Nymburk až do Poděbrad - to vše po levém břehu Labe. V Poděbradech přejedeme na druhý břeh a dojedeme až k soutoku Labe s Cidlinou. Abychom dali prostor i k poučení, navštívíme staroslovanské sídliště v Libici nad Cidlinou.

Když bude hezky a nebude foukat severozápadní vítr, můžeme na kole popojet i kousek zpáteční cesty. Když ne, tak nasedneme na vlak a frčíme zpátky na Prahu.

Očekávaný návrat kolem 15. hodiny - žel. stanice ČD Praha - Vysočany, Praha - Masarykovo nádraží. 

Kilometráž 50 - 60 km.

Neváhejte a přidejte se k nám.

Ivan Liška - tel.:602236259, email: iliska.fox@email.cz 

 

screenshot.12.jpg

 

Oznamujeme našim příznivcům, že po úspěšném výletě 11.5.2017 se tento čtvrtek 18.5.2017 koná další cyklovýlet. Tentokrát bude celodenní - cíl - přes Brdy se Šemíkem až do Neumětel.
 
Místo srazu: železniční stanice v Modřanech v 8.00 hod.Vlak odjíždí v 8.14 hod. Do vlaku lze nastoupit i dříve, odjíždí z Hlavního nádraží v 7.55 hod, z Vršovic v 8.00 hod,, Kačerova (nová stanice na Metru C)  v 8.03 hod., z Krče 8.07 hod. a z Braníka. Vlak končí v Dobříši.
Z Dobříše pojedeme přes Voznici, trochu do kopce Brdských lesů, poté dolů do Neumětel. Pak ještě kousek popojedeme na kole a na cestu zpět naskočíme do vlaku směr Smíchovské nádraží. Tam bude rozchod.
Počítejte s návratem kolem 16 - 17 hodiny.
 
Tímto lákáme další spoluvýletníky, aby se k nám připojili.
 
Akci vede: Ivan Liška, tel.: 602 236 259, iliska.fox@email.cz

 

screenshot.12.jpg

 

cyklookruh1.jpg

 

Pozvánka na další cyklovýlet - 11. května 2016

Vážení příznivci kolovýletů se Seniorfitnes ! V letošním roce vyrazíme na cyklojízdu již po čtvrté, tentokrát v úterý 11. 5. 2016.  Pojedem místy, která jsme projeli při našem debutu, tedy Divokou Šárkou, resp. její horní částí. Proto si dáme sraz  v 9 hodin na stanici Metra Veleslavín. Odtud pojedeme po chodníku až do Šárky. Už se těším na rozkvetlé stromy, v březnu to přece jen byl pohled poněkud ponurý. Od přírodního koupaliště nedaleko Dívčího skoku odbočíme vlevo na cestu do Nebušic. Ty projedeme směrem na Horoměřice, pak Statenice, ulicí Ke Kůlnám popojedeme až o odbočce na pole směrem na Velké Přílepy (po poli nepojedeme - nebojte se !). Z Velkých Přílep se dáme po cyklotrase 0081 směrem  na Úholičky a dále Libčice nad Vltavou. K tomu jedna poznámka. Záměrně jsem dnešní trasu nepojmenoval Vltavská, neboť její úvodní část vede po severozápadní náhorní planině nedaleko ruzyňského letiště. V Libčicích se tedy dostaneme k Vltavě, dokonce ji s pomocí přívozu překonáme na protější pravý břeh. A po něm pak pojedeme zpátky na Prahu. Řež, Husinec, Klecánky, Zámky, Podhoří až do Tróje. Tam učiníme konec našeho putování - kdo bude chtít jet domů Metrem, může projet Stromovkou na stanici Metra Nádraží Holešovice, kdo bude chtít pokračovat po stejném břehu řeky, popojede až do Libně. Očekávaná kilometráž - 45 km.

Předpokládaný návrat do 14 hod. do Tróje. Návštěva některých restaurací na trase není vyloučena. Pít se musí. A voda je na mytí ! Tak tedy NAZDAR v úterý 10. 5. v 9 hodin na Metru Veleslavín !                                                 

Těší se na Vás Seniorfitnes a Ivan Liška.


Vážení příznivci rekreační cyklistiky !  Zveme Vás na další výlet do okolí Prahy. Tentokrát ve čtvrtek  28. 4.  2016 vyrazíme ze stanice Metra B Zličín směrem na Sobín, Břve, Červený Újezd, Unhošť, Kyšice, Malé Kyšice, Nižbor, Hýskov, Beroun. Odsud vlakem na Smíchovské nádraží. Předpokládaný konec akce kolem 16 hod. Sraz na Zličíně v 9 hodin, Očekávaná kilometráž max. 45 km. Těšíme se na Vás ! Ivan Liška.

Dnes 28. dubna 2016 jsme opět se Seniorfitnes vyrazili na jarní cyklovýlet. Letos již potřetí. Nejzajímavější je na tom našem kalendáři kolovýletů fakt, že ač dnes potřetí, proti březnovým jízdám, jsme měli nejstudenější začátek. Ráno pri vstávání - skoro na nule, na konečné metra na Zličíně mezi 3 a 4 stupni. Ale ani tři dědky, kteří absolvovali celou trasu, chlad nespálí. Vyrazili jsme ze Zličína, přes Sobín, Břve, Červený Újezd do Unhoště. Pak přes Kyšice na kraj Křivoklátských lesů. Odbočili jsme na z hlavní silinice na Beroun na vedlejší silnici k Nižboru a projeli malebné údolí kolem hospody v Poteplí a kolem Proškova mlýna. Občas nás zahřálo sluníčko, jinak jsme se zahřáli sami stoupáním v kopcích. Před polednem jsme se ocitli u Berounky. V Nižboru jsme zvolili hospodu hned proti sklárně - měli moc dobrou polívku, tak jsme se trošku ohřáli. Pak nás čekala krásná cesta po cyklostezce "Cestou českých králů" po proudu Berounky. Opravdu krásný závěr dnešní cesty, přes Stradonice, Hýskov, Beroun až do Srbska, kde jsme naskočili do Elefantu směr Radotín, Smíchov. Krásná cesta, hezké zážitky, přes tu zimu to stálo zato. Potěšení pro ty, kteří jeli, škoda na straně těch, kteří nejeli. Tak příště - v úterý 10. května - trasu včas vyvěsíme, teplé počasí je objednané už od dneška. Nazdar! Ivan Liška.

Ivan Liška               mobil 602 236 259,          mail: iliska.fox@email.cz

 

Cyklovýlet

Praha 13 - Prokopské údolí - Hlubočepy -  Velká Chuchle -  Radotín -  Zbraslav -  Modřany

14. 4. 2016

Sraz v devět hodin na stanici metra Hůrka- tj. centrum Prahy 13-nedaleko radnice a centrálního parku. Odtud jízda Prokopským údolím až do Hlubočep, tam k Vltavě a proti proudu kolem Velké Chuchle, Lahovic až do Radotína. Z Radotína do Zbraslavi, tam přes most a pak zpátky po proudu Vltavy až do Modřan

Ivan Liška               mobil 602 236 259,          mail: iliska.fox@email.cz

 


Další plánované termíny cyklookruhů - čtvrtky 28. 4. , 19. 5. ,  16. 6.  2016

cyklookruh1.jpg

První cyklovýlet: 10. března 2016, Divokou Šárkou

Sraz 8,30, stanice Metra A, Veleslavín – ve směru na Evropskou ul.

Trasa: od stanice M „A“ Veleslavín po chodníku na konečnou stanice tramvaje Dolní Liboc. Pak dolů do údolí, kolem hráze Džbánu, doleva soutěskou mezi Šestákovou a Kozákovou skálou, kolem koupaliště Divoká Šárka, pod Dívčím skokem, kolem býv. restaurace Čertův mlýn, dále až k zámečku Jenerálka. Tam přejedeme přes Horoměřickou ulici do Šáreckého údolí,  pojedeme kolem Dubového mlýna, později kolem squatu Šatovka, poté Žežulka, Purkrábka až do Podbaby. Tam kousek vlevo na přívoz. Přes Vltavu na pravý břeh do Podhoří. Potom proti proudu do Tróje, Stromovkou až ke stanici Metra Nádr. Holešovice. Konečná stanice – rozchod.

 Ivan Liška                  Mobil 602236259, mail: iliska.fox@email.cz