Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Den pro zdraví

Den pro zdraví ze dne - 20. září 2017

 

 

 

DEN PRO ZDRAVÍ - 20. DUBNA 2016

 

 

 

 

 

DEN PRO ZDRAVÍ - 14. říjen 2015

Další, tentokrát podzimní pořádání akce „Den pro zdraví“ sdružením Senior fitnes se sice vyznačovala počasím, které akci moc nepřálo. Obloha byla pod mrakem, drobně pršelo a  teplota se pohybovala kolem 6 stupňů. Na sportovní akci to ale příznivce sdružení Senior fitnes a další zájemce z řad seniorů neodradilo. Sešli se postupně v docela slušném počtu, jak bylo uvedeno i na pozvánkách na baseballovém a softballovém hřišti TJ SaBaT - Praha 7-Tróji, kde se tyto akce pravidelně i konají.

Po uvítání zakladatele společnosti Mgr. Zdeňka Srby, kdy byli účastníci seznámeni s programem dne i přes nepříznivé počasí se rozběhly nejrůznější sportovní aktivity. Jednotliví účastníci si měli příležitost vyzkoušet lukostřelbu, kolíkovou hru Mölkky nebo střílení na cíl idndiánskou foukačku NINJUTSU (flusačkou). Též byla také připravena stanoviště s měřením zraku, stánek s výživou a pleťovým poradenstvím. Zastoupení měla i zde CK Balancestep s Dr.Marešem.

Kromě sportovních aktivit byl „ Den pro zdraví“ zpestřen vystoupením  tanečního uskupení Senior Vitae z Liberce, které bylo opravdu nádherné a rozhýbalo promrzlé účastníky.

Přítomným byl pro jejich osvěžení a celkové zahřátí podáván zdarma horký čaj a velice chutné a čerstvé voňavé koblihy, zajištěné firmou United Bakeries, která je vedoucí pekárenskou skupinou v České republice - (vznikla spojením dvou největších českých skupin Delta Pekárny a Odkolek).

„Den pro zdraví“ vyvrcholil a byl ukončen celkovou prohlídkou Národního divadla, která   začala ve 13.00 hodin v prostorách hlediště a dále pokračovala od sklepení Národního divadla, kde jsou ve zdi uloženy základní kameny z různých koutů České republiky. Dále pak postupně, až po vyhlídku na střeše Národního divadla s trigami, kde za odměnu, jako bonus se naskytl sice deštivý, ale nádherný pohled na Hradčany, Petřín, atd. Všechny zúčastněné prohlídka okouzlila a velice nadchla. Na závěr se všem účastníkům dostalo poděkování i od ředitele sdružení Senior fitnes pana Ing. Luboše Kondryse. Prostě z toho i vyplývá, že pokud je nadšení a zájem se něčeho zúčastnit a něco pro to udělat, tak i počasí je krátké…

(z.host.)


 

 

 

 

"DEN PRO ZDRAVÍ" - 22. duben 2015

Organizace Senior fitnes stejně jako každý rok pořádala akci Den pro zdraví zaměřenou nejen pro seniory. Každý návštěvník dostal u vchodu kartu, se kterou obcházel jednotlivá stanoviště, aby vyluštil tajenku.
Akce "Den pro zdraví" se též osobně zúčastnil a krátký uvítací proslov měl i starosta městské části Prahy 7 - Mgr. Jan Čižinský.


 

 

 

 

"DEN PRO ZDRAVÍ" 2014

Letošní Den pro zdraví připravili organizátoři sdružení Senior Fitnes ve spolupráci ze Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra, ale také s dalšími organizacemi, které mají aktivním seniorům co nabídnout. Každý účastník dostal při registraci Kartu zdraví, se kterou pak obešel jednotlivá stanoviště, aby zde absolvoval různé sportovní disciplíny nebo preventivní akce. V cíli si pak účastníci potvrzenou kartu vyměnili za pěkné dárky. Ani letošní rok nechyběly pojízdné ordinace, kde si účastníci mohli nechat vyšetřit zrak, sluch /záběr na měření cukru/, ale také třeba změřit tlak a hladinu cukru v krvi. Svůj stánek zde měla i Městská policie hl. m. Prahy, která nabízí seniorům například přednášky o bezpečnosti, o domácím násilí, o prevenci před zloději, a další.

Vedle tradiční sportovní disciplíny jako je oblíbený Nordic Walking si zde senioři vyzkoušeli ještě jiný druh hůlek tzv. Pumpující hůlky na zvyšování kondice, vyrobené ve Švédsku, dále pétangue, kroket, softball i populární koloběžky pro dospělé, které výborně procvičují všechny svalové partie. Objevily se zde také různé tréninkové novinky, které uvidíte v přiloženém videu.

 

Odkaz na fotogalerii z tohoto dne: http://1drv.ms/1CUyZOB